• Základné informácie

• JAZYKOVÁ ŠKOLA PRI ZŠ STANIČNÁ 13 V KOŠICIACH

aktualizované 14.09.2023

Jazyková škola pri Základnej škole Staničná 13 v Košiciach ponúka jazykové kurzy pre žiakov základných, stredných škôl, študentov vysokých škôl a dospelých v týchto jazykoch: anglický, francúzsky, nemecký, ruský a španielsky.

Zápis do jazykových kurzov je ukončený.

Na jazykový kurz je možné prihlásiť sa aj v priebehu školského roka pokiaľ je v kurze voľné miesto.

Pokyny k platbe Vám budú doručené prostredníctvom EduPage po ukončení zápisu. Poslucháči, ktorí nie sú žiakmi ZŠ Staničná uhrádzajú poplatky v 2 splátkach na doleuvedené číslo účtu.

Vyučovanie začalo 25.09.2023

kontakt: darina.lopatnikova"zavinac"zsstanicnake.sk

vedúca JŠ: Mgr.Darina Lopatníková

Príspevok na úhradu ročných nákladov v jazykovej škole pozostáva z dvoch častí:

1. školné :

a) pre jedného žiaka v riadnom kurze 80 € (pri zápise do kurzu do 14.09.2023). Po tomto termíne je výška poplatku 150€. V prípade zápisu do viacerých jazykových kurzov, je poplatok za úhradu každého ďalšieho kurzu 150€.

b) pre jednu dospelú osobu v riadnom kurze 220 €, v intenzívnom kurze 260€ .

2. zápisné v jazykovej škole je 10 € /hradí sa na účet spolu s prvou splátkou/.

Príspevok na úhradu ročných nákladov na štúdium a zápisné v jazykovej škole sa uhrádza do 15 dní od vykonania zápisu.

Príspevok na úhradu ročných nákladov na štúdium v jazykovej škole uhrádza zákonný zástupca žiaka a dospelá osoba za každý kurz samostatne v dvoch splátkach:

1. splátku v čiastke 50% školného + 100% zápisného poplatku do 15. dní od vykonania zápisu a 2. splátku v čiastke 50% školného v mesiaci január 2024.

Napr. školné vo výške 80€:

1. splátka 40€ + zápisné 10€ = 50€ uhradiť do 15. dní od vykonania zápisu
          2. splátka 40€ uhradiť v mesiaci január 2024

Poplatky za jazykový kurz je možne uhradiť viacerými spôsobmi :

• poštovou poukážkou alebo bankovým prevodom na č.ú. : SK9756000000000503019002, variabilný symbol: 111. Do správy pre prijímateľa uveďte: meno priezvisko trieda.
          • cez VIAMO - nájdete v Edupage pri konkrétnej platbe
          • cez Square kód  - nájdete v Edupage pri konkrétnej platbe (v časti Platby máte nastavený variabilný symbol)

V možnosti 2 a 3. sú v EduPage nastavené všetky parametre, ktoré potrebujeme k platbe a nemusíte ich zadávať ručne. V prípade VIAMO sa platba ihneď zobrazí aj na Vašom Edupage, v prípade Square kódu až po pripísaní na účet a prenesení platby na Edupage (raz za mesiac). Odporúčame využiť 2. alebo 3. možnosť.

Uchádzač sa stáva poslucháčom jazykovej školy po splnení nasledovných podmienok:

- vyplnením zápisného lístka a čestného prehlásenia (vypĺňajú len žiaci ZŠ a SŠ)* - k dispozícii na stiahnutie v časti "Dokumenty".

- doručením dokladu o zaplatení školného a zápisného.

Ak poslucháč do kurzu z vážnych príčin nenastúpi, musí požiadať o vrátenie školného písomnou formou do 30. septembra. Škola mu vráti celé zaplatené školné. Zápisné sa nevracia.

Vyučovanie trvá od septembra do júna a uskutočňuje sa podľa vzdelávacieho programu pre jednotlivé stupne jazykového vzdelávania, resp. podľa jednotlivých kurzov (1 – 2x týždenne).O úspešnom ukončení kurzu jazyková škola vydá osvedčenie o absolvovaní vzdelávacieho programu.

*Čo je Čestné vyhlásenie?

V Čestnom vyhlásení zákonný zástupca dieťaťa poskytuje súhlas na započítanie svojho dieťaťa do zberu údajov na účely rozdeľovania a poukazovania výnosu dane z príjmov obciam v zmysle zákona č. 325/2012 Z.z. § 7a, odsek 2 o financovaní základných škôl a školských zariadení v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Čestné vyhlásenie môže zákonný zástupca podpísať len v jednej JŠ na daný školský rok. Každé dieťa môže dať ďalšie čestné vyhlásenie do ZUŠ a do CVČ.

Aktuálne informácie o termínoch kurzov nájdete v časti Kurzy.