• Medzinárodné certifikáty

• Anglický jazyk

Cambridgské skúšky pre deti

Skúšky Cambridge English (cambridgeské skúšky) sú všeobecne považované za najhodnotnejšie jazykové skúšky na svete, a to najmä vďaka ich celosvetovej platnosti. Certifikáty, ktoré kandidáti získajú po úspešnom zložení cambridgeskej skúšky, hovoria o jazykovej kompetencii používateľa, pre ktorého angličtina nie je materinským jazykom.

Existujú viaceré typy cambridgeských skúšok. Všetky z nich sú štrukturované podľa CEFR (Common European Framework of Reference), teda Spoločného európskeho referenčného rámca pre jazyky. CEFR je dokument vypracovaný Radou Európy a predstavuje jednotný systém hodnotenia jazykových kompetencií.

Skúšky YLE (Young Learners English)

Skúšky Young Learners English Tests (YLE) sú učené pre deti vo veku 7 – 12 rokov (1. - 6.ročník ZŠ).

Skúšky sú motiváciou detí k ďalšiemu štúdiu anglického jazyka. Sú zostavené tak, aby boli zábavné a pre deti čo najmenej stresujúce.

Testy sú zostavené v 3 úrovniach: Starters, Movers, Flyers.

Všetky deti sú úspešné a získajú pozitívnu skúsenosť zo skúšky. Každé dieťa dostane Cambridge certifikát (úspešnosť v jednotlivých častiach skúšky je vyznačená počtom štítov). Skúškové materiály majú pre deti veľmi príťažlivú formu, obsahujú farebné ilustrácie.

Predpokladaný termín prípravného kurzu: September 2023 – Jún 2024*
          Minimálny počet zapísaných žiakov: 12 (pre každú úroveň)

Cena za skúšku:

YLE Starters (žiaci 3.ročníka): 65€
          YLE Movers (žiaci 4.- 5.ročníka): 65€
          YLE Flyers (žiaci 5.- 6.ročníka): 66€

KET (žiaci 7.-8.ročníka): 110 €

ceny sú uvedené s DPH
          * Cena prípravného kurzu nie je zahrnutá v cene za skúšku. Poplatok za prípravný kurz sa bude uhrádzať podľa cenníka v Jazykovej škole pri ZŠ Staničná 13 v Košiciach pri zápise žiakov.

Ukážky testov jednotlivých úrovní skúšok pre deti:

Starters: VZOROVÉ ÚLOHY YLE STARTERS

Movers:VZOROVÉ ÚLOHY YLE MOVERS

Flyers:VZOROVÉ ÚLOHY YLE FLYERS

Termíny YLE skúšok pre deti sú zvyčajne v mesiaci máj, alebo jún.

Skúšky KET (Key English Test)

Pre starších žiakov ( od 7.ročníka), prípadne pre tých, ktorí úspešne absolvovali skúšky na úrovni Flyers, sú určené skúšky KET (Key English Test). KET predstavuje úroveň A2 Spoločného európskeho referenčného rámca pre jazyky (CEFR). Certifikát KET platí na celý život. Je určený na študijné a pracovné účely.

KET  je medzinárodný certifikát, ktorý sa uznáva na celom svete a je určený pre študijné a pracovné účely. Platí celý život. KET je základná skúška, ktorá ponúka príležitosť odhaliť silné a slabé stránky v používaní angličtiny.

Od používateľov s úrovňou A2 sa očakáva:

• schopnosť porozumieť a používať základné výrazy a výrazy z každodenného života,
          • schopnosť predstaviť sa a odpovedať na základné otázky týkajúce sa osobných údajov,
          • schopnosť komunikovať s osobami, ktoré hovoria po anglicky pomaly a zreteľne

Ukážky vzoroveho testu:

VZOROVÝ ONLINE TEST 1