• História školy

• Základná škola Staničná 13 v Košiciach začala písať svoju históriu 1. septembra 1963 ako typizovaná, 25 triedna plnoorganizovaná škola s jednosmennou prevádzkou. V školskom roku 1989/1990 sa jej názov ZŠ Revolučná 1 zmenil na ZŠ Staničná 13. Od školského roku 1973/1974 sa zameranie školy začalo orientovať na rozšírené vyučovanie cudzích jazykov. V prvých rokoch bol najväčší záujem o rozšírené vyučovanie jazyka anglického a ruského od 3. ročníka ZŠ. V ďalších rokoch k nim pribudol nemecký jazyk a francúzsky jazyk.

Už od svojho vzniku škola zabezpečovala vyučovanie v odborných učebniach fyziky, chémie a technických prác. Pre športové aktivity slúžili dve telocvične. Výchovno-vzdelávací proces bol zabezpečovaný kvalifikovanými učiteľmi I. a II. stupňa.

Neoddeliteľnou súčasťou každej, teda i našej ZŠ od jej vzniku je školský klub detí, v tom čase pod názvom školská družina. Starostlivosť o deti v popoludňajších hodinách zabezpečovali kvalifikované vychovávateľky. Vo svojej vyše 50 ročnej histórii škola vychovala a úspešne odštartovala do života tisícky absolventov, ktorí úspešne pokračovali v štúdiu na stredných i vysokých školách (v rámci celej SR i mimo nej) a uplatnili sa vo svojich povolaniach. Mnohí zastávajú popredné vedúce funkcie, mnohí dosiahli pekné výsledky v športovej reprezentácii nášho mesta, mnohí sa k nám vracajú už ako rodičia našich súčasných žiakov.