• Zápis 2023/2024

ZÁPIS do záujmových útvarov v Centre voľného času

Zápis do záujmových útvarov bude prebiehať na prízemí B pavilónu

5.9. - 14.9.2023 každý deň 14:30 - 17:00.

Na zápis je potrebná prítomnosť zákonného zástupcu.

Zápis do väčšiny záujmových útvarov je ukončený. O prvom stretnutí sa dozviete prostredníctvom EduPage minimálne 1 deň vopred. Krúžky začínajú v týždni od 19.9. O začatí pondelkových krúžkov dostanete notifikáciu cez víkend. Ak notifikáciu nedostanete a dieťa ste zapísali, kontaktujte ma na cvc@zsstanicnake.sk (nie na edupage prosím)

Súčasťou zápisu do CVČ je Čestné vyhlásenie a prihláška. Tlačivá nájdete dole pod textom (tieto tlačivá budú k dispozícii, môžete si ich ale vytlačiť a vypísať dopredu a urýchlite tým zápis). Prosím pozorne si prečítajte, čo je Čestné vyhlásenie (súčasťou čestného vyhlásenia je aj samotná prihláška do záujmového útvaru na druhej strane)

Čo je Čestné vyhlásenie?

V Čestnom vyhlásení zákonný zástupca dieťaťa poskytuje súhlas na započítanie svojho dieťaťa do zberu údajov na účely rozdeľovania a poukazovania výnosu dane z príjmov obciam v zmysle zákona č. 325/2012 Z.z. § 7a, odsek 2 o financovaní základných škôl a školských zariadení v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Čestné vyhlásenie môže zákonný zástupca podpísať len v jednom CVČ na daný školský rok. Každé dieťa môže dať ďalšie čestné vyhlásenie do ZUŠ a do JŠ.

Príklad:

• dieťa chce chodiť na klavír aj na krúžok v našom CVČ, dáva dve čestné vyhlásenie - jedno v ZUŠ a jedno v CVČ.
          • dieťa chce chodiť v našom CVČ na krúžok a na iný krúžok v CVČ Domino - môže dať len jedno čestné prehlásenie - vyberie si, v ktorom CVČ - tu bude platiť 5€ na mesiac, v druhom bude platba 15€ na mesiac (akokeby druhý krúžok)
          • všetky čestné vyhlásenia sa kontrolujú a ak dôjde k duplicite (dieťa bude mať čestné vyhlásenie v dvoch CVČ), v jednom CVČ bude odhlásené - prosím, vyhnite sa týmto komplikáciám

Čo je Vzdelávací poukaz?

Vzdelávací poukaz je forma financovania záujmového vzdelávania. Vydáva ho kmeňová škola žiaka a môže sa použiť na čiastočné financovanie záujmového vzdelávania žiaka. Vzdelávací poukaz sa môže použiť v našom CVČ ako aj v iných organizáciách (je potrebné dopredu zistiť, či organizácia vezme VP). VP škola vydá do 10.9.2022, rodič ho na vyznačenom mieste podpíše večným (nie atramentovým) perom a odovzdá ho danej organizácii najneskôr do 25.9. Po tomto dátume nie je možné VP akceptovať. Na našej škole môžete VP odovzdať triednej učiteľke alebo aj pri zápise do CVČ (až keď ho prevezmete a podpíšete ako je spomenuté vyššie)

Poplatky za záujmové útvary:

• podrobné informácie nájdete v sekcii Poplatky
          • 5 € / mesiac - odovzdané čestné vyhlásenie do 15.9. a odovzdaný vzdelávací poukaz do 25.9.
          • 15 € / mesiac - druhý (tretí,...) záujmový útvar, duplicitný zápis aj v inom CVČ, zápis do záujmového útvaru po 16.9.

Žiadame rodičov, aby neplatili krúžky v CVČ vopred, len k dátumu splatnosti, aby v prípade úplného zatvorenia CVČ nevznikali preplatky. Platby sa pripisujú v pondelok za predchádzajúci týždeň (napr. zaplatili ste piatok 24.9, platba príde na účet 27.9, na edupage svieti až do 4.10 ako nezaplatená, 4.10 by sa pripíše aj v Edupage)

Podrobné informácie o výške poplatkov nájdete v sekcii Poplatky

Príklady mesačných poplatkov zákonného zástupcu:

• dieťa odovzdá ČP aj VP načas v jednom CVČ na jeden krúžok - poplatok na mesiac je 5€
          • dieťa chce chodiť v našom CVČ na dva krúžky - odovzdá ČP a VP na jeden krúžok (2€), na druhý krúžok už platí 15€ na mesiac - spolu 20 € na mesiac
          • dieťa chce chodiť na dva krúžky - jeden u nás a jeden v inom CVČ - ČP aj VP odovzdá v jednom CVČ a Vzdelávací poukaz (poplatok 5€), v druhom CVČ sa len prihlási (bez ČP a VP) - 15€